Самые свежие и актуальные новости отовсюду!

НЕЗАКОННЕ БУДІВНИЦТВО В КИЄВІ

Плануєте придбати квартиру у столиці? Впевнені що підключать газ і воду? Впевнені що житло взагалі введуть в експлуатацію?

1 503
Якщо перерахувати всі забудови в місті Києві, що мають статус незаконних, то цифра вразить будь кого. Станом на сьогодні, в Києві зводять 63 житлові будівлі, 62 з них зведені незаконним шляхом. Стосується це усіх районів міста. Незаконне будівництво було виявлене біля історичної пам’ятки.

 

У зв’язку з величезними масштабами цієї проблеми, які постійно розширюються і зростають, в Кабінеті міністрів України, створено спеціалізовану групу. Її завданням є контроль конкретних точок будівництва.
Основною причиною самочинного будування житлових будинків та підприємств, є наше недосконале законодавство в області містобудування. Незлагоджені дії органів влади з органами самоврядування.
Оскільки останнім часом, будівництво розвивається шаленими темпами, досить важливими є питання, які стосуються якості будівельних робіт, експлуатація цих будівель та проектна документація, а також культурні й соціальні наслідки цього.
Руйнуються архітектурні ансамблі, як нові, так і ті що вибудовувались роками, ще нашими предками. Але забудовники, наперекір усім заборонам, розвалюють архітектуру та будують торговельні центри, житлові будинки та підприємства на свій лад, ще й порушуючи чинне законодавство. Недобросовісні забудовники, руйнують цілі квартали, архітектурних ансамблів, театри та сквери.

Якщо ж говорити, про відповідальність за такі «прозорі» будівництва, то було відкрито лише 14 кримінальних справ, до суду ж в свою чергу дійшла лише 1 і то засуджений виявився безхатченко, який не мав змоги відкупитись і поніс відповідальність за злочин, якого не скоював. З цього робимо висновок, що корупція процвітає, будівельно-технічна експертиза не виконує своїх прямих обов’язків, а відповідальність за злочини несуть безневинні люди.
Що ж до введення в експлуатацію будинків побудованих незаконним шляхом, то зробити це не можливо. Об’єкт не приймається в експлуатацію, якщо є відхилення від державно-будівельних норм.
Особа яка навмисно здійснила незаконне будівництво, не може отримати право власності на нього, така будівля не включається до жодного документу (заповіт, акт дарування тощо), що в свою чергу блокує всі наступні дії пов’язані з будівлею(підключення до електромереж, проведення газу і т.д.). Проживання в таких будинках, забороняється. Адже йде відхилення від усіх будівельно-архітектурних норм. Так що хоч, законодавство і не зовсім добре розвинуте в даній галузі, але бореться та протистоїть незнаному будівництву.

Що ж робити з такими недобросовісними забудовниками, а краще так: — Що зробити, щоб таких взагалі не було? Це можливо, але не все відразу, поступово все можна привести до ладу. Але тільки якщо будівельна експертиза буде досконалою, тоді недобросовісні забудовники, не зможуть нічого сфальсифікувати і знайти незаконні ходи в системі управління.
Будемо сподіватись, що будівельно-технічна експертиза буде відповідальною і діятиме згідно з своїми обов’язками та чинним законодавством, згодом ми побачимо результати. І об’єкти які належать до переліку будівельно-технічної експертизи (будинки, побутові споруди, дачі, квартири, будівлі а також земельні ділянки) незабаром будуть будуватися згідно закону та вимог. Проходитимуть технічне обстеження повністю, згідно усіх норм. Земля, яка належить містам, не потратить до рук недобросовісних громадян, а масиви зводитимуться, дотримуючись усіх норм.
Отож, якщо будівельно-технічна експертиза буде совісною – результат буде помітним. Люди не переживатимуть за свої права і ніхто не зможе нажитись, на недосконалості нашої системи управління.

Leave A Reply

Your email address will not be published.