Самые свежие и актуальные новости отовсюду!

Все, що потрібно знати про Габріель Шанель: таємні символи, страхи і роман з герцогом Вестмінстерським

1 707

Владна і тендітна, відважна і самотня, легендарна і таємнича… З юних років Габріель Шанель доводилося своєю працею і талантом прокладати дорогу на модний Олімп, боротися з численними страхами, йти наперекір обставинам і стійко приймати удари долі. Не дивно, що свою підтримку і опору, заступництво і захист вона знайшла в таємничі символи, цифри, що приносять удачу, і талісмани, які вона з легким серцем впроваджувала в свої колекції і в своє життя.

ЛЕВ

Левова голова або левове серце? Образ величного хижака проходить через все життя Шанель. Перша і найочевидніша метафора — це її знак зодіаку. Вона народилася 19 серпня під сузір’ям непокірного і пристрасного Лева. Будучи прихильницею астрології, вона вірила гороскопам і прогнозам, і пронесла цей символ через все життя.

«Я —левиця, тому, коли відчуваю небезпеку, випускаю кігті. Але повірте, краще страждати від ран, ніж заподіювати біль», — любила говорити Шанель.

Леви не тільки захищали, але і втішали Шанель. Після загибелі коханого — Артура «Бою» Кэйпеля — в 1919 році, рятуючись від депресії, вона поїхала до Венеції: місто, геральдичний символ якого — лев. Тут невтішна Габріель знайшла в собі сили жити і творити далі. Пізніше, в паризькій квартирі на вулиці Камбон, Мадемуазель встановила кілька статуеток львів. Одна з них, сама улюблена завжди стояла на її робочому столі поруч з сигаретами і ножицями. Зображення лева було вигравірувано на гудзиках її твідових костюмів. Лев — джерело натхнення Мадемуазель, улюблений образ, обіграний в дизайні ювелірних прикрас CHANEL. Лев – дух Дому CHANEL.

МАГІЯ ЦИФР

Крім астрології Шанель вірила в нумерологію і щиро вважала, що її щасливе число — «5». Ця цифра стала ще одним талісманом Будинку Сhanel. Так розпорядилися зірки: її знак зодіаку Лев — п’ятий у циклі. Навколо сакральної «п’ятірки» закручена історія Сhanel № 5. Для створення дебютного аромату Шанель запросила Ернеста Бо, парфумера Царського двору, перед якими поставила завдання створити «парфуми для жінки, які пахнуть, як жінка». Парфумер склав букет з 80 інгредієнтів і зробив один з найбільш абстрактних, загадкових і новаторських ароматів в історії парфумерії. Він представив Шанель декілька готових варіантів в пронумерованих пляшечках. Нескладно здогадатися, флакон під яким номером Шанель вибрала навіть до нього не доторкнувшись. Шанель говорила, що «жінка повинна наносити парфуми на ті місця, де вона чекає поцілунку». Жіноча інтуїція і «гра в числа» спрацювали блискуче: Сhanel № 5 до цих пір залишається одним з найбільш продаваних ароматів у світі.

Коко Шанель обожнювала п’ятірку. Відомо, що у неї було п’ять улюблених кольорів — білий, чорний, бежевий, золотий і червоний. У її першій ювелірної колекції «Bijoux de Diamants» 1932 року було 5 основних тем: комета, стрічка, бант, бахрома і перо. Ось і класичної сумці Chanel — «2.55» (у назві зашифрована дата її створення — лютий 1955-го) — цифра «5» принесла удачу.

КВІТКА КАМЕЛІЇ

Давньогрецька легенда свідчить: розгнівана богиня Афродіта перетворила в квітки камелії байдужих красунь з холодним серцем, які відмовили Амуру. Саме тому у прекрасних білих рослин немає запаху. Стародавній символізм цих лаконічних кольорів (не червоних, обов’язково білих) був близький Шанель. Вона говорила, що камелія — квітка без запаху — єдиний, не відволікаючий від аромату Chanel №5» і черпала натхнення в естетиці англійських денді, прикалывавших живі квіти камелії до лацканів курток. Є версія, що саме з білих камелій був складений і перший букет від герцога Вестмінстерського, з яким у Шанель був гарний роман. Камелію Шанель зробила своїм талісманом і в її ювелірної колекції їй присвячена однойменна лінія — Camelia.

За матеріалом ELLE.RU

Источник

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.