Самые свежие и актуальные новости отовсюду!

Головний тренд весни 2019

1 903

У школі я обожнював уроки історії і мріяв жити в XIX столітті у Великобританії, де на світському прийомі можна було зустріти Льюїса Керролла або Оскара Уайльда в оточенні найелегантніших леді та не менш елегантних джентльменів, де художники-прерафаэлиты писали свої перші картини, а чай завжди подавали рівно п’ять. В науці така ностальгія за прекрасного і назавжди втраченим минулим називається теорією золотого століття. Це свого роду міфологема, що характеризує період найвищих досягнень в культурі й науці, благоденства всього людства або окремих народів. Причому для кожного золотий вік свій: у кого-то це роки молодості, в інших — епоха Відродження або бурхливі двадцяті.

Явище В нинішньому році ностальгія відчувається особливо сильно: в кіно один за іншим виходять ремейки і сиквели (згадати хоча б «Народження зірки» з Леді Гага і Бредлі Купером або «Мері Поппінс повертається» з Емілі Блант), геймери з задоволенням купують перевидання старих ігор, а музиканти активно складають кавер-версії. Ці ж тенденції помітні і в моді. Згідно з останніми звітами Google, найчастіше користувачі шукають інформацію про речі і тренди 1980-2000-х. Дизайнери надихаються архівами своїх попередників (якщо працюють в Будинку з історією) або ж цитують самі себе. Versace, наприклад, вже кілька сезонів повторює мегахіти часів Джанні Версаче, Dior повернули до життя сумку Saddle bag — улюблений аксесуар модниць початку нульових, а Prada відроджує спортивну лінію Linea Rossa 1997 року. Марк Джейкобс пішов ще далі і дослівно процитував всі 26 образів (у тому числі взуття та аксесуарів) зі своєї знаменитої гранжевой колекції 1992 року для американського бренду Perry Ellis.

Лукбук Marc Jacobs

Є і менш очевидні, але від того не менш значущі цитати: на червоній доріжці «Золотого глобуса» Леді Гага з’явилася в пишному блакитній сукні Valentino з відкритими плечима, нагадує наряд Джуді Гарленд в оригінальному фільмі «Зірка народилася» 1954 року.

Натхнення Герой фільму Вуді Аллена «Північ у Парижі», письменник Гіл Пендер, вважав, що золотий вік був у 1920-ті роки в Парижі. Під час однієї з нічних прогулянок по французькій столиці Гіл несподівано потрапляє у важке минуле, де зустрічається зі своїми кумирами — Ернестом Хемінгуеєм, Френсісом Фицджеральдом і Луїсом Бунюелем — які, на подив письменника, вважають, що розквіт культури був півстоліття тому. Потім герой переноситься в 1880-е і зустрічається з Дега, Гогеном, Тулуз-Лотрек, які також впевнені, що золотий час позаду. У підсумку розчарований Пендер повертається у сьогодення.

Кадр з фільму «Північ у Парижі»

Must-have Всім нам властиво ідеалізувати минуле, але краще жити в реальному світі, взявши з кожного десятиліття краще: маленьке чорне плаття Chanel з 1920-х, жакет Bar від Christian Dior з 40-х, смокінг Yves Saint Laurent з 60-х, об’ємний піджак Giorgio Armani з 80-х і туфлі Manolo Blahnik з нульових.

Источник

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.