Самые свежие и актуальные новости отовсюду!

Чому нові логотипи брендів так схожі один на одного

1 778

Явище Ви помітили, що логотипи більшості модних брендів стали схожі один на одного? Diane von Fürstenberg, Burberry, Balenciaga, Calvin Klein — лише невелика частина марок, які відмовилися від своїх оригінальних лого на користь базових шрифтів без зарубок.


Початок Один з перших масштабних ребрендингов в сучасній історії провів Еді Сліман після свого призначення на пост креативного директора Yves Saint Laurent в 2012 році. Тоді він не тільки змінив розроблений художником Кассандром шрифт, але і прибрав ім’я Yves з назви. Через сім років модний Дім міцно асоціюється з новим графічним логотипом, але бестселером продажів при цьому вже котрий рік залишаються туфлі з каблуком-монограмою з трьох «кассандровских» літер YSL. Нещодавно Еді знову змінив лого, але вже іншого довіреного йому бренду — Celine, чим викликав чергову хвилю обурення. Схоже, йому подобається дражнити консервативну частину світового fashion-спільноти.

Причини Змінюючи (або трансформуючи) логотип, нові креативні директора як би дистанціюються від спадщини дизайнера-засновника і починають з чистого аркуша. Це цікавий факт, враховуючи, що ще кілька років тому більшість люксових марок робили ставку саме на свої традиції та багаторічну історію. Так, наприклад, Burberry всіляко підкреслювали своє британське походження, але Ріккардо Тиші вирішив зробити бренд інтернаціональним і насамперед відправив у відставку фірмового лицаря на коні, який у деяких народів світу міг викликати негативні асоціації (нагадаю, що Великобританія залишалася імперією до середини XX століття). Новий імідж Burberry максимально нейтральний у всіх відносинах.

Ще одна причина, по якій всі повально почали спрощувати свої логотипи, — їх легше наносити на футболки, сумки та кросівки (а це на сьогоднішній день — головне джерело доходу для більшості брендів). Плюс їх легко рахувати з екрану будь-якого цифрового носія. Просто порівняйте аватарки Christian Louboutin і Calvin Klein в Instagram і ви зрозумієте, про що я.


Змінюють імідж не тільки люксові бренди. Цієї весни оновив свою айдентику онлайн-рітейл Lamoda: за основу взято все той же мінімалістичний шрифт. Ребрендинг торкнувся інтернет-магазин, промокоммуникации, а також всі офлайн-напряму. В оформленні іконок для мобільних додатків рітейлер відмовився від повної назви і зберіг тільки впізнаване користувачами La. Так, тепер в першу чергу думають, як лого буде виглядати в телефоні і соцмережах!

Фіаско Але не всі ребрендинг йдуть компаніям на користь. У 2016 році Brioni вирішили омолодити свою аудиторію і для цієї мети запросили директора моди Mytheresa Джастіна о’ші. Той, не довго думаючи, зробив амбасадорами бренду групу Metallica, а для оновленого логотипу вибрав готичний шрифт. Клієнтура Brioni сприйняла нововведення в багнети і через півроку(!) О’ши відправили у відставку, логотип повернули, а в рекламі зняли Ентоні Хопкінса.

Підсумок Мода, як відомо, циклічна, і тренд на безлику універсальність пройде. Вважаю, що людина, яка через пару десятків років поверне якомусь старовинному Будинку оригінальний логотип, увійде в історію так само, як і Сліман, убравший в свій час заповітне Yves. Потрібно лише трохи почекати.

Источник

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.