Самые свежие и актуальные новости отовсюду!

Що таке стиль кемп і чому йому присвячений MET Gala 2019

1 857

Контекст В перший понеділок травня в нью-йоркському Метрополітен-музеї відбудеться традиційний Бал Інституту костюма, приурочений до відкриття нової виставки «Нотатки про кэмпе». Назва експозиції відсилає до збірника есе американської письменниці Сьюзен Зонтаг 1964 року, де вперше були сформульовані основні ознаки стилю кемп: естетизація поганого смаку, любов до неприродного, штучного і надмірного. Кемп любить кітч, але сам кітчем не є.

«Кемп — це жінка, закутана в сукні з трьох мільйонів пір’я. Кемп втілює перемогу стилю над змістом, естетики над мораллю, іронії над трагедією», — пише Зонтаг у своїх есе.

Головною іконою кемпа письменниця вважає Грету Гарбо: «Її недосконалість (або, принаймні, відсутність глибини) як актриси компенсується її красою». Послідовників кемпа Сьюзен називає «денді в епоху масової культури», адже вони здатні побачити високе в низькому.
 

Наш час Але Зонтаг навіть не могла припустити, що настане час, коли одна з найпопулярніших виконавиць XXI століття — Леді Гага — вийде на червону доріжку в сукні з сирого м’яса, а головним лідером думок і рольовою моделлю для цілого покоління стане дівчина, яка нічого не робить крім того, що демонструє світу свою форму без наповнення (це я зараз про Кім Кардашьян). Якщо заглибитися в тему, практично вся сучасна масова культура — кемп.

Кім Кардаш’ян

Отфейстюненные instagram-богині, відверті вбрання Нікі Мінаж, композиції Деміена Хьорста, кліпи Олега Винника, позолочена ліпнина в новобудові — все це потрапляє під визначення «так погано, що навіть добре». Головний куратор Інституту костюма Ендрю Болтон назвав Дональда Трампа уособленням політичного кемпа: екс-власник конкурсу «Міс Всесвіт» і автор реаліті-шоу «Кандидат», а нині президент США далекий від визначень «нормальний», «звичайний», «правильний».

Gucci

Мода Головними (але не єдиними) адептами стилю кемп в моді можна назвати Марка Джейкобса, Джона Гальяно часів його роботи в Dior (тут і надмірність, і театральність, і кітч), креативного директора Gucci Алессандро Мікеле, який міксує зміїний принт, стрази і оборки з кислотними кольорами, подаючи все це як «бібліотечний шик», і Джеремі Скотта з Moschino (згадайте його колекції, натхненні mcdonald’s і лялькою Barbie). До речі, іронія — важлива складова кемпа. «Життя занадто серйозна річ, щоб серйозно говорити про неї», — цитує Зонтаг Оскара Уайльда, якому присвятила свої нотатки. У цьому сенсі козаки Off-White з написом For Walking і варіація на тему господарської синьою сумки Ikea Frakta від Balenciaga за 2145 доларів — чистий кемп.

Marc Jacobs

Moschino

Підсумки Проаналізувавши все це, стає зрозуміло, чому саме Gucci виступає головним спонсором майбутнього бала, а сам Мікеле разом з Гагою, Сереною Вільямс і Гаррі Стайлзом призначений співголовою. Є відчуття, що в нинішньому році нас чекає сама божевільна червона доріжка за всю історію Met Gala, і плаття-омлет Ріанни здасться нам дитячими пустощами, а гості, які прийдуть в передбачуваному і банально елегантному black tie, будуть виглядати не зовсім доречно.

Источник

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.