Самые свежие и актуальные новости отовсюду!

Що таке sustainable fashion?

2 591

«Ресурс — виробництво — споживання — сміття» — принцип і незамкнута ланцюг, за яким жила довгий час вся індустрія моди. Але інцидент у Бангладеші кардинально змінив все: після такої трагедії в індустрії сформувалося мирний опір, в рамках якого виникло поняття sustainable fashion — свідома мода.

Анастасія Цибуляк

З кожним роком люди все більше замислюються про те, якої шкоди вони завдають людству і планеті в цілому, тому апсайклинг, ресайклінг, просвітницькі еко-проекти від брендів класу люкс — це не примха і не маркетинговий хід, а ключові цінності і філософія, на яких будується вся fashion-індустрія.

7 китів, на яких тримається sustainable fashion

  • індивідуальний пошив;
  • екологічні матеріали;
  • висока якість та дизайн «поза часом»;
  • етичність і чесність по відношенню до працівників і культур;
  • апсайкл та ремонт одягу;
  • оренда та обмін одягу;
  • носіння вінтажних виробів.

Fashion Revolution

Спостерігаючи за останніми тенденціями, можна сказати, що этичная мода в цілому стала дуже гарячою темою і цей тренд для небайдужих набирає все більше прихильників. Так, наприклад, на піку всій цій хвилі з’явилася організація Fashion Revolution.

Вона була створена для поширення інформації про етичний і неетичній виробництві, а також, щоб популяризувати більш відповідальний підхід до створення і до споживання речей.

Якщо ви стежите в мережах за світовими брендами, то повинні були зустрічати одну з найуспішніших ініціатив організації ― флешмоб у соціальних мережах #WhoMadeMyClothes.

Під цим хештегом люди запитують бренди про їх прозорості та етики на виробництві. Звичайно, етичні бренди відразу надають всю інформацію, в той час як більшість мас-маркет гігантів акцію ігнорують.

Переглянути цей допис в Instagram

The perfect bag for the best season. This tote is from handmade recycled carpets and supports Education Empowerment and Employment programs. This is our Why — what’s yours? . . . . . . . PC: @k_deckkkkk / @Aribrusa2 #MyWhy #MyDECE #DECEClothing #CarpetBag #WFTO #FairTrade @HandMade #FallFashion #Instagood #fallstyle #instafashion #falltime #fallisintheair #ethicalfashion #slowfashion #sustainablefashion #sustainable #ecofriendly #ethical #ethicallymade #ecofashion #fashionrevolution #sustainableliving #giveback #whomademyclothes #handcrafted

Допис, поширений DECE (@dececlothing) 17 Вер 2019 р. о 6:20 PDT

Sustainable fashion в Україні

Безумовно, нам є ким пишатися і побувавши на останніх показах Ukrainian fashion week SS20 хочу зауважити і порадувати вас, що в Україні sustainable fashion не менш популярна, ніж у світі. Можна скласти величезний список дизайнерів і брендів, але з найцікавіших я б виділила такі.

Ksenia Schnaider

Головний бренд дизайнерського деніму в Україні вже кілька років сповідує принципи усвідомленого споживання і етичного виробництва. Бренд працює з технікою upcycling і за таким принципом створив наймодніші в світі джинси, зшиті з старого деніму. Уявіть, ця знаменита модель джинсів Demi-denims, яка облетіла міжнародні видання та сторінки блогерів всього світу, стала настільки популярною, що її скопіювали Zara. Знаю, що серед шанувальників бренду — Дуа Липа, Адвоа Абоа, Каміла Кабельйо, Єва Чен, Леді Гага, Тіна Кароль і Джамала.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений KSENIASCHNAIDER (@kseniaschnaider) 27 Сер 2019 р. о 7:18 PDT

RCR Khomenko і Church of Upcycling

Два проекту дизайнера Ясі Хоменко, яка є одним з перших адептів upcycling в Україні. Вона також дотримується філософії екологічного підходу до виробництва і споживання. Для Яни цей бренд не просто виробництво одягу, а позиція і спосіб життя. Родзинка кожної її колекції в тому, що вона не відірвана від реальності, а навпаки має дуже стильний і простий крій, який можна застосовувати в гардероб.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений RCR KHOMENKO (@rcr_khomenko) 14 Вер 2019 р. о 2:10 PDT

Roussin

Дуже глибокий і цікавий бренд, який представляє собою симбіоз класики і спорту. Софія Русинович у своїх колекціях звертає увагу на соціальні проблеми сучасності і знаходить дієві шляхи їх вирішення: вторинна переробка тканини і переробка пластикових пакетів.

Bevza

Світлана Бевза також перейшла на світлу sustainable бік і в своїх колекціях почала активно працювати з еко-матеріалами, а також звернулася до ресайклінгу. Наприклад, денім, використаний на деякій взуття — вінтажний. Він був знайдений на блошиних ринках, оброблений спеціальним чином і використаний знову.

Uliulia

У 2013 році Юлія Кордюкова створила свій бренд, в основі створення яких лежить ідея recycling. Кожен примірник шиються вручну, а самі моделі практично не повторюються. Також привабливий момент, що Юля бере на переробку стару одяг і потім виготовляє з неї речі на замовлення.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений REWARE REPAIR REWORK ♻️✂️ (@uliulia) 16 Вер 2019 р. о 7:12 PDT

Azava

Молодий бренд Аннис Захарової, який виробляє моделі одягу в єдиному екземплярі і пропагує усвідомлене споживання.

Golub Upcycled Denim Project

Новий бренд стиліста Яни Голуб, яка з деніму робить супер стильні джинси, сукні та куртки, декоровані металом і шнурівками.

Soulmates Atelier

Це ательє формату slow fashion. На відміну від мас-маркет брендів, ательє створює речі з еко-матеріалів, які будуть доречні всюди і завжди. Хлопці мріють про те, щоб в Україні стало більше людей, які ставляться до свого гардеробу усвідомлено.

За прогнозами на майбутнє, люди не перестануть захоплюватися шопінгом, а мас-маркет так і буде процвітати. Нам залишається лише трохи змінити свій світогляд і стати більш усвідомленими у цьому питанні.

Источник

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.